Survivor Merve Büyüksaraç Neden Elendi ?

Birleşme öncesi son dokunulmazlık oyununda ünlüler kaybetti.
Aslında hafta ünlüler için oldukça güzel başlamıştı ama çok kötü bitti. Haftanın analizine yarın bakalım ve Merve’nin adaya veda öyküsünü yazalım.
Merve Büyüksaraç Ankara’da doğdu. 2006 yılında yapılan Türkiye güzellik yarışmasında Türkiye güzeli oldu.  Dünya güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etme başarısını gösterdi. Merve, yarışmaya çok sakin başladı. Önce adasıyla tanıştı. Şartlara alıştı.
Özellikle Sibel Tüzün’ün gitmesine verdiği çok sert tepki sonrası oluşan cephelerden birinin başkahramanıydı.
O, inandıklarını söylemekten hiçbir zaman kaçınmadı.

Ancak onun düşündükleri kabul gördü mü? İşte temel sorun burada başladı. Oyunlardaki başarısıyla takımına çok önemli katkılar sağladıysa da ada konseylerinde adının yazılmasından bir türlü kurtulamadı.
Geçen hafta gerçekleşen üçlü oylamaya katılan tek kız olmasının avantajını da kullanarak Survivor’da kalmayı başardı.
Rakamlarla Survivor yazımda da ortaya koyduğum gibi yarışmanın oyunlarda en başarılı isimlerinden biri Merve’ydi…
Ancak bu hafta yalnızca 3 kez yarıştı ve bunlardan ikisini kaybederek kendi ortalamasının çok altında kaldı.
Hafta başında adada kalmak için her şeyi yapacağını, şartlar ne olursa olsun bireysel dokunulmazlık oyununu kazanacağını söyleyerek ne kadar hırslı olduğunu ortaya koydu.
Belki de en çok hırsının kurbanı oldu.
Aslında Adanın en stratejik ismi Merve Büyüksaraç’tı.
Ancak bu hafta çok kritik yanlışlar yaptı ve kendi sonunu hazırladı. Önce küçük bir yoğurt kavgasında gereğinden fazla sinirliydi. Özellikle Anıl’a karşı sarf ettiği  “Seni döverim” sözleriyle halkın tepkisini çekmiş olmalı ki oylamada kaybetti.
Konsey sonrası adının çıkmasına şaşırırken Mustafa Topaloğlu’nu hedef alacak şekilde söyledikleriyle de öyle sanıyorum izleyenler için pek sempatik bir görüntü çizmedi.
Merve Büyüksaraç’ın oylamayı kaybetmesinde, Mustafa Topaloğlu’nun çok sevilen bir kişilik olmasının yanında,  Anıl ve Alp Kırşan’ın hayranlarının etkisi olduğu da kaçınılmazdı.
Sonuç olarak Merve ada şartlarının gerektirdiğine inandığı şekilde yaşadı, adada kalmak için savaştı ve adaya veda etti.
Merve Saraçoğlu için mutlu bir yaşam ve başarılı bir çalışma hayatı dileriz.
Survivor Merve Büyüksaraç Neden Elendi ? Survivor Merve Büyüksaraç Neden Elendi ? Reviewed by Barış Sezen on 5/01/2012 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.