Survivor 2012 Günlüğü 1 Mayıs Salı

Survivor 2012 Günlüğü 1 Mayıs Salı.
Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yayınlanacak olan Survivor Günlüğü'nden dün kameralara neler yansıdı?
Survivor Ünlüler Gönüllüler Adası; En son konsey ile gerildi. Takım olarak son kez yarışan yarışmacılar; önümüzdeki hafta hep birlikte, tek bir adada yaşamaya başlayacaklar. Gönüllüler Adası takım ruhunu korumaya devam etse de; Ünlüler Adası bu son hafta yaşananlar ile tamamen kopmuş durumda.
Merve’nin elenmesi Ünlüler Adası’na nasıl yansıdı merak konusu.  Haftanın ilk gününde kameralara  neler yansıdı..?

Survivor Merve Negatif Elektrik Veren Biri
Begüm ve Hayim, konsey sonrası durum değerlendirmesi yapıyorlar. Gönüllü yarışmacıların en başından beri istediği Merve’nin elenmesiydi. Begüm, Ünlüler Adası yarışmacılarını pek tanımadığı için yorum yapmak istemiyor ama düşüncelerini de söylemeden edemiyor. Begüm’ün Merve hakkında söyledikleri; “Merve’nin negatif elektrik veren bir insan olduğunu düşünüyorum. Hani çok fazla tatbiki de iletişim kurma fırsatımız olmadı. Birbirimizle oyun esnasında ve konseyde sadece görebiliyoruz ve orada kurduğu cümleler ya da daha sonra ettiği birkaç hareket ya da oyun esnasında yaptığı birkaç hareket bana çok fazla batmıştı.”

Yarışmacılar Merve’nin Doğuş'u yazmasını, kurduğu cümleleri düşündüklerinde ada birleşmesinde Merve’nin ada için tehlikeli olabileceğini düşünüyorlardı. Cevher; Merve için “ Bu adanın Mustafa Topaloğlu’na ihtiyacı vardı. Nedeni ise; çok babacan tavırlara sahip bir insan. Sürekli bu adanın böyle bir insana ihtiyacı olduğunu; böyle bir insana aç olduğunu düşünüyorum.”

Hasan, Mustafa Topaloğlu’nun adada kalmasının; Ada için bir kazanç olduğunu düşünüyor ve Merve’nin kullandığı kelimelere dikkat etmemesi hasanı rahatsız etmiş.

Survivor Merve'nin Egosu Yüksek: Mustafa Abi Cana Yakın
Hayim’in; Merve için söyledikleri ise tüm yarışmacıların düşüncelerini dile getiren nitelikteydi. “Merve’den aldığım etki huzursuzluk olabileceği yönündeydi çünkü biraz egosu yüksek bir insana benziyor. Egosu yüksek insanlardan hayatım boyunca hep çekinmişimdir. Beni tedirgin etmiştir. Mustafa Ağabey ise tam tersine cana yakın bir insan gibi gözüktü.”
Merve’nin elendiği ana kadar kendinden emin olması Gönüllüler adası yarışmacılarını şaşırtmış.
Bu görüntüler ve daha fazlası için her gün bizi takip edip. Yarışmacılar zor hava koşullarıyla nasıl mücadele ediyorlar? Sağanak yağmur iki adayı da ne hale getirdi?  Ada’da yaşananlardan derlenmiş en sıcak görüntülere anında ulaşın.  Hepsi ve daha fazlası için her gün 10'ar dakikalık bir video sizlerle.
Ada’nın hiç ayrılmayan ikilisi Merve ve Almeda’nın yolları ayrıldı. Almeda’nın en iyi anlaşabildiği isim Merve’ydi. Merve’nin gidişinin ardından Almeda düşüncelerini anlatıyor;  "Konseyde büyük bir şok yaşadım. Yani gerçekten inanamadım. Hiç beklemiyordum Merve’nin gideceğini. Yani tamam Mustafa Ağabeyinde o kadar çok gitmesini istemezdim ama Merve’nin gitmesini hayatta istemezdim. Şoktayım. Ne yapacağımı bilemedim.”
Yaşanan olaylar Mustafa Topaloğlu’nu oldukça üzmüştü. Motivasyonu düşen Mustafa Topaloğlu; Merve’nin gitmesiyle biraz da olsa huzur buldu. Merve’yle aralarındaki çekişme yarışmanın en başından beri bitmek bilmemişti. Almeda ve Mustafa Topaloğlu sahilde konuşuyorlar;

Ne Yaparsan Yap Ben Sana Kızmam
Almeda ile aralarındaki kırgınlığa son veren Mustafa Topaloğlu; her zamanki gibi ortayı bulmaya çalışıyor. Almeda’yı ve Mustafa Topaloğlu’nu neşeli bir halde konuşurken görüyoruz. Mustafa Topaloğlu; “Sevgiler nasıl anlaşılır? Geldin aldın eline bir tane odun. Bana bir tane vurdun. Ben kalktım, gittim. Hiç kızmadım. Geldim, üzerime sıcak suyu döktün. Yandı kolum. Hiç kızmadım. Geldin ayağımı kırdın. Hiç kızmadım. Geldin bağırdın, çağırdın, hakaret ettin, küfür ettin her şeyi yaptın, kızmadım. Ben neyim o zaman? İnsani olgulardan çıkıyorum robot oluyorum.”

Mustafa Topaloğlu yaşanan onca tatsızlığa rağmen Almeda’yı ne kadar çok sevdiğini anlatıyor; “Almeda’yı düşündüğümde ben onu çok sevdiğim için, ona üzüldüm. Dedim Allah Allah, dedim içimden. Beni en son yazmalıydı. Bende onu bir kardeşim gibi o kadar çok sevmiştim ki… Ama en son desen neyse gene en ilk yazıyorsun. O benim kafamdaki ilk düşüncemdi ama bir saat sonra Almeda yine benim kardeşimdi. Kırgınlığımın karşısında yine eşittir sevgi var. İnsan sevmese kırılır mı?

Bu Bir Oyun
Almeda ise Mustafa Topaloğlu’nu daha fazla kırmak istemiyor ve konseyde onun adını yazmasının onu sevmediği anlamına gelemediğini anlatıyor; “Şimdi sen benim ismimi yazsaydın. Tabii ki çok üzülürdüm. Çünkü ben seni seviyorum. Ağabeyim gibi görüyorum. Ne bileyim senden beklemezdim Tabii ki. Ama sana gelip, niye benim adımı yazdın demezdim. Çünkü bu bir oyun… İçime atmak istemiyorum artık. Yani bu sözlere takılıp devam etmeyeceğim. Daha soğukkanlı olacağım. Çünkü ben biraz fazla duygusalım galiba. Gerçekten bunu anladım. Böyle devam etmeyi düşünmüyorum. Herkes çok soğukkanlı bende e öyle olacağım.”

TV'de yayınlanmayan, hiç bir yerde göremeyeceğiniz bu video ve her gün yeni bir video için bizi takip edin.
Survivor 2012 Günlüğü 1 Mayıs Salı Survivor 2012 Günlüğü 1 Mayıs Salı Reviewed by Barış Sezen on 5/01/2012 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.