Survivor 2012 Günlüğü 11 Nisan Çarşamba

Survivor 2012 Günlüğü - 11.04.2012
Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yayınlanacak olan Survivor Günlüğü'nden dün kameralara neler yansıdı?
Ada koşullarının ne denli zor olduğuna haftalardır şahit oluyoruz. Yarışmacıları en az açlık kadar zorlayan bir diğer unsur ise hava koşulları. Hiç alışık olmadıkları bu iklimle alakalı olarak Nihat ve Survivor Mustafa Topaloğlu neler söylediler..?


Hava koşulları sağ sol kroşe bok maçı gibi...
Survivor Nihat "Herşey büyük yaşanıyor. Ben böyle yağmur görmedim; Ki bu hiç birşeymiş.
Yağmur yağmaya devam ederken Mustafa Topaloğlu'nun yağmurla ilgili yorumu nihatı'da kendsini de güldürdü "Bir oradan geliyor, bir buradan geliyor. Yani yağmurun, bulutların nereden geleceği belli değil. Eskiden biz havayı tahmin ederdik. Yani geleceği yer, bakardık simsiyah bulutlar. Buradan bakarken oradan; sağ sol kroşe boks maçı gibi. Aparkat, nakavt.

Mustafa Toplaoğlu yaptığı kişisel ropörtajında da yağmuru anlatmaya çalıştı " Yani adayı tarif etmek istiyorum ama edemiyorm. Bir gün bulanık, bir gün karanlık, bir gün gece, bir gün ayaz, bir gün beyaz, bir gün mor...
Ada renklere karışmış. Sibel Tüzün gideli neredeyse iki hafta oluyor. Ancak öfkeler henüz yatışmış değil. Bir yandan Mustafa Topaloğlu kendini anlatmaya çalışırken diğer yandan Survivor Merve hala eteş püskürüyor denebilir.

Çocuğumun gözüyle sibel'i düşündüm...

Mustafa Topaloğlu'nun anlattığı hikaye, Survivor Almeda'yı gözyaşlarına boğuyor "Bir geyik, yavrularını doyurmak için karşı dağa gidiyor. Karşı dağda tuzak kurmuşlar. Otlanırken tuzağa yakalanıyor. Oradan Peygamber Efendimiz geçiyor. Gidiyor bakıyor ki geyiğin gözünde yaşlar.  Yavrusunu düşünüyor. Oradaki insanlar inanmayan insanlar. Peygamber Efendimiz diyor bırakın gitsin, ben kefilim. Gidiyor yavrularını emziriyor; gerisi geri geliyor. Ben o yavruların gözüyle düşündüm, birileri kızdı ama psikolojisini anladım belli etmiyor. Ben sibeli çok severim ,çok iyi bir insan.
Survivor Sibel'i yazmamın nedeni sorulduğunda "çocuğunun gözüyle Sibel'i düşündüm" sibeli neden kasıtlı göndereyim. Çocuğunu düşündüm.
Bu görüntüler ve daha fazlası için her gün bizi takip edip. Ada’da yaşananlardan derlenmiş en sıcak görüntülere anında ulaşın.Yarışmacılar hava koşullarına karşı nasıl direniyor? Yaklaşık bir aydır ailelerinden uzak yaşam mücadelesi veren yarışmacılar özlemlerine yenik mi düşüyor?  Hepsi ve daha fazlası için her gün 10'ar dakikalık bir video sizlerle.

Hasan "Ana gibi yar olmaz demişler"
Survivor Serhat söylediği "Anam" şarkısıyla kendisiyle birlikte Survivor Hasan'ı da duygulandırdı. Memleketlerinden uzakta yaşam mücadelesi veren yarışmacılar, kuşkusuz evlerini ve ailelerini çok özlediler. İşte o özlemin dışa vurulduğu duygusal anlardan biri...

Serhat "bu hem benim anneme gitsin hem de senin güzel annene gitsin gitsin" söylediği şarkıyı armağan etti.
Hasan, Serhat'ın söylediği şarkıyı keyifle dinledi "Ağzına sağlık kardeşim. Gözlerim doldu valla. Ana gibi yar olmaz demişler..."
Serhat, annesi ve kardeşi aklına gelince duygusal anlar yaşadı. Ailesine duyduğu özlemi  ve endişelerini Hasan'la paylaştı "12 saat otobüs yolculuğu yaptım,24 saat uçak yolculuğu. Kıtalar arası uzaktayım annemden ya. Babam öldükten sonra anneme,kardeşime daha çok bağlandım. 6 yıldır geceli gündüzlü hep yanında olmaya çalışıyorm. Aklımda hep şey var geceleri yalnızmı kalıyor ikisi... Ağabeyimle aynı arazinin içinde kalıyoruz ama geceleri başka oluyor. Kapıyı kapattın mı yalnızsın."

Bir ekmek kırıntısının bile değeri çok büyük...
Hasan, "gölnün rahat olsun kardeşim agabeyin sen yokken onlara sahip çıkmıştır." diyerek Serhat'ı telkin etmeye çalışsa de özlemini gidermek mümkün değildi.
Serhat "Evimin oradaki çakıl taşlarını bile özledim. Köpeğimi bile özledim. Şöyle söyleyebilirim ailem burnumda tütüyor."

Burada edindiğimiz tecrübeler döndüğümüz zaman bizim sırtımızda çok büyük bir hazine olacak diyen Hasan; Ada koşullarının kendilerine öğrettiği değerlerden bahsetti. Bir pirinç tanesinin, bir ekmek kırıntısının ne denli kıymetli olduğunu anlamalarını sağlayan Ada hayatı, yarışmacılara herşeyin kıymetini bilmeyi öğretmişti.
TV'de yayınlanmayan, hiç bir yerde göremeyeceğiniz bu video ve her gün yeni bir video için bizi takip edin...
Survivor 2012 Günlüğü 11 Nisan Çarşamba Survivor 2012 Günlüğü 11 Nisan Çarşamba Reviewed by Barış Sezen on 4/12/2012 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.